Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Gminy współpracują by obniżyć ceny za śmieci

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gminy współpracują by obniżyć ceny za śmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

wywoz-smieci-oplata-gmina-brody-wacgock-pawlow-lagow-odpadyOdbyły się trzy spotkania przedstawicieli gmin Brody, Mirzec, Pawłów, Wąchocka i Łagowa. Miały one na celu wspólne negocjowanie niższych cen za wywóz i utylizację śmieci.

Gminy wspólnie ustalały wymagania co do nowych przetargów, które zaczną obowiązywać po 1 stycznia 2015r. Datę otwarcia ofert ustalono na ten sam dzień tzn. 18 listopada br. Dla firmy, grupa samorządów jest silniejszym partnerem niż pojedyncza gmina. Sprzyja to obniżeniu cen za śmieci. Obecne koszty utylizacji odpadów obowiązują do końca roku. Były one również owocem współpracy urzędów gmin. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że pomysł konsolidacji samorządów w tej sprawie zdał egzamin celująco. Gmina Brody jest zadowolona z usług wynajętej firmy wywożącej i zagospodarowującej śmieci. Zdarza się, że śmieciarka wraca do posesji, gdzie mieszkańcy zapomnieli wystawić śmieci przed godziną 7.00 rano. Poszerzono asortyment odbieranych śmieci i zorganizowano odbiór odpadów z posesji o trudnym dojeździe. Takie warunki wywozu śmieci są wygodne dla mieszkańców.

Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku, mieszkańcy gminy będą ponosić opłaty porównywalne lub niższe od obecnych. Szczegóły poznamy po rozstrzygnięciu przetargów – wyjaśnia Andrzej Przygoda wójt gminy Brody.

 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?