Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Mieszkańcy wykazali się odpowiedzialnością

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mieszkańcy wykazali się odpowiedzialnością PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

deklaracja-odpady-urzad-gminy-Brody-mTakie opinie można było usłyszeć na sierpniowej sesji Rady Gminy w temacie nowego systemu zbiórki odpadów. Ernest Kumek z urzędu gminy podał dane, z których wynika że blisko 98% właścicieli gospodarstw złożyło do urzędu gminy deklaracje o wyborze opłaty za śmieci.

Jeżeli chodzi o pozostałe dwa procent gospodarstw, to do właścicieli 321 posesji wysłano wezwanie do złożenia deklaracji. Pozytywnie na pismo odpowiedziało 220 właścicieli. Na 57 wezwań nie było odpowiedzi, co skutkowało ponownym wezwaniem. Kolejnym krokiem będzie wszczęcie postępowania administracyjnego. 42 posesje są niezamieszkałe. Anulowano 4 deklaracje z powodu zgonów mieszkańców, którzy prowadzili jednoosobowe gospodarstwa.
System zbiórki odpadów działa sprawnie. Mieszkańcy gminy na ogół przystosowali się do zmian. Prawdopodobnie wpływ na to ma fakt, że segregacja odpadów w gminie Brody prowadzona jest już od 10 lat. Wójt Gminy Brody dziękuje mieszkańcom za zrozumienie sprawy i rzetelność w składaniu deklaracji. Do urzędu gminy zgłaszane były pojedyncze problemy z posesjami pod które ciężki pojazd nie może dotrzeć. W tych miejscach, śmieci zabierze mniejszy samochód dostawczy.
Więcej informacji: www.brody.info.pl/gospodarka-odpadami.html

 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.