Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Nowy system działa sprawnie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowy system działa sprawnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ernest Kumek, Mariusz Zawłocki   

smieci-plastik-gmina-brodyOd 1 lipca w gminie Brody wprowadzono nowy system zbiórki odpadów. Śmieci są wywożone według harmonogramu i na ogół zgodnie z zasadami ich segregacji. Nowe zasady sprzyjają utrzymaniu porządku w gminie i większej segregacji odpadów. W ramach jednej opłaty będzie można oddać nieograniczoną ilość śmieci. Ponadto, w Krynkach przy ul. Długiej 3a, za budynkiem OSP, utworzono Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy mogą tam bezpłatnie dostarczać zużyte opony i sprzęt elektryczny. 

Przypominamy, że obowiązkiem właściciela nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, jest złożenie deklaracji związanej z gospodarką odpadami. W przypadku nie złożenia tego dokumentu zostanie naliczona kara administracyjna. Od mieszkańców, którzy zadeklarowali zbiórkę selektywną odpady odbierane są dwa razy w miesiącu tj. w pierwszym terminie odpady komunalne zmieszane, czyli te które pozostają po segregacji. W drugim terminie zaś wywożone są odpady segregowane - papier, plastik, drobny metal, oraz szkło odbierane raz na kwartał. Mieszkańcy, którzy zadeklarowali zbieranie zmieszanych odpadów komunalnych będą je gromadzić w jednym pojemniku. Odpady te odbierane są raz w miesiącu. Warto pamiętać, by w dni ustalone w harmonogramie, śmieci były wystawione przed posesje do siódmej rano. Więcej informacji
Zużyte opony i sprzęt elektryczny można zostawić w kryneckim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 041 271 13 40. Ponadto, warto zajrzeć na stronę www.elektrycznesmieci.pl , gdzie umieszczone są przydatne informacje o odpadach elektronicznych oraz podstrona bazar, gdzie mieszkańcy mogą zamieszczać ogłoszenia dotyczące możliwości pozbycie się starych, ale jeszcze sprawnych urządzeń. W sprawie elektrośmieci można też zadzwonić na infolinię: 606 100 100.

Poprawiony: środa, 17 lipca 2013 13:52
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!