Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Dla uchodźców z Ukrainy Zagrożenie wobec uchodźców

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zagrożenie wobec uchodźców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 10 marca 2022 13:55

Fragment ulotki po ukraińsku: Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi.Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi. W razie zauważenia niepokojących zjawisk, prosimy dzwonić na numer telefonu:
+48 22 6280120.

Prosimy o zapoznanie się z ulotkami w języku Ukraiński, polskim i angielskim. Są one wraz z innymi informacjami na stronie: https://www.gov.pl/web/handel-ludzmi/komunikat-zwiazany-z-sytuacja-na-ukrainie

Poprawiony: wtorek, 22 marca 2022 09:09
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.