Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dożynki powiatowo - gminne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Margula   
poniedziałek, 10 września 2012 12:50
mz-DSC06444amin26 sierpnia 2012 roku na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego w Brodach odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, połączone z festynem "Lato nad Kamienną". Uroczystość rozpoczęła się korowodem dożynkowym, który wyruszył spod Urzędu Gminy Brody, prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą. Udział wzięli przedstawicie samorządów oraz mieszkańcy.
W korowodzie brały udział reprezentacje gmin Mirzec, Pawłów i Wąchock ze swoimi wieńcami dożynkowymi.  Z gminy Brody wieńce przygotowali mieszkańcy wsi: Kuczów, Brody, Krynki, Adamów, Jabłonna, Lipie, Dziurów, Ruda i Młynek.  Swój wieniec miała również Ochotnicza Straż Pożarna z Rudy. Msza Święta Dziękczynna za plony i w intencji rolników, celebrowana była przez proboszcza z Krynek, księdza kanonika Wojciecha Zdona. Starostowie dożynek - pani Teresa Lis z Brodów i pan Marek Kudelski z Krynek, złożyli w imieniu rolników chleb dożynkowy na ręce Wójta Gminy Brody Andrzeja Przygody w asyście Starosty Starachowickiego Andrzeja Matyni.
Bogactwo kultury
Po mszy św. swój koncert miała Gminna Orkiestra Dęta. Następnie na scenę zaproszone zostały zespoły ludowe przybyłe z sąsiednich gmin. Gminę Pawłów reprezentował Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca "OKRASA". Z gminy Mirzec wystąpił Zespół Ludowy "TREMBOLANKI" z Trębowca, natomiast gminę Wąchock reprezentował Zespół Ludowy "PARSZOWIANKI" z Parszowa. Po występach gości, swoje prezentacje artystyczne miały zespoły z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z Brodów: Chór Seniorów "TĘCZA", Zespół "JARZĘBINA" z Dziurowa, Zespół "ECHO" z Adamowa i "BRODOWIANKI" z Brodów. W programie wokalnym zaśpiewały również dzieci i młodzież ze Studia Piosenki CKIAL. Następnie przyszedł czas na artystów zawodowych. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się kielecki kabaret "PIRANIA". Wesołe skecze i piosenki, dobrze wpisały się w nastrój tego święta. Gwiazdą imprezy była grupa skifflowa "NO TO CO". Widownia bardzo gorąco przyjęła występ zespołu, który żywiołowo zaśpiewał największe swoje przeboje, w tym piosenki "Przyjedź mamo na przysięgę", "Po ten kwiat czerwony"  czy "Pożar w Kwaśniewicach".  Do wysokiego poziomu artystycznego grupy "NO TO CO" świetnie dostroił się Teatr Muzyczny "STARACHOWIANIE", który barwnymi strojami i nieśmiertelnymi przebojami biesiadnymi, przez godzinę bawił publiczność, która dzielnie znosiła nie zawsze sprzyjającą pogodę.
Tańce i gejzery ognia
Atrakcją dla wszystkich widzów był pokaz w wykonaniu Teatru Ognia "DRACO" z Sandomierza. Taniec z pochodniami i innymi rekwizytami oraz wspaniałe gejzery ognia wyrzucane z ust artystów wzbudzały salwy braw. Atmosferę tego pokazu podkreśliły zupełne ciemności, gdyż w tym czasie wyłączone zostało oświetlenie terenu imprezy. Muzyka podkreślała klimat występu. Na zakończenie festynu Anna Chamera, młoda wokalistka z Kielc w towarzystwie dwóch muzyków poprowadziła zabawę taneczną, która zakończyła imprezę o 22.30. Zarówno atrakcyjny program, jak i otoczenie festynu, w którym znalazły się stoiska gastronomiczne, stoiska wystawiennicze i handlowe, wystawa plonów przygotowana przez WODR Starachowice oraz Urząd Gminy Brody, pokazy bokserskie w wykonaniu młodych pięściarzy Klubu Star 1926 Starachowice, bojowe wozy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz plac zabaw dla najmłodszych pozwoliły każdemu, kto przybył w niedzielę na boisko w Brodach znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie. Impreza ta zakończyła sezon dużych imprez plenerowych w gminie Brody.

 



Zdjęcia:

Zdjęcia można skomentować na facebooku.

Poprawiony: wtorek, 11 września 2012 11:57
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.