Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Festyn na powitanie lata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 05 lipca 2012 11:49

mz-DSC04267kmin30 czerwca na placu przy Szkole Podstawowej w Adamowie odbył się festyn rodzinny „Adamów 2012”.  Na scenie występowały zespoły artystyczne. Był plac zabaw dla dzieci i kiermasz ciast i potraw zorganizowany przez radę rodziców. Zorganizowano też konkurs rysunków na asfaltowym boisku. Uczestnicy zabawy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Użyto do tego 37 metrowej drabiny strażackiej.

Swoje umiejętności wokalne i taneczne pokazywały dzieci ze szkoły w Adamowie oraz zespoły z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach: „Czekoladki”, „Fascynacja – Mini”, „Fascynacja”,  Studio Piosenki, „Seniorzy”, „Brodowianki”, „Echo” i „Jarzębina”. Rada rodziców zorganizowała kiermasz ciast i przekąsek oraz dania z grilla. Na placu, dzieci mogły pojeździć na kucyku i skorzystać z placu zabaw. Z Państwowej Straży Pożarnej ze Starachowic przyjechały wozy strażackie. Niektórzy sami mogli wsiąść do gondoli w drabinie strażackiej i wyjechać wysoko ponad dach szkoły. Z góry robione było wspólne zdjęcie uczestników festynu.
Festyn zorganizowali: Tadeusz Kępa – radny Adamowa, nauczyciele, rada rodziców szkoły w Adamowie, Rada Sołecka z Adamowa oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminy i społeczności wsi Adamów. Piknik zakończył się zabawą taneczną aż do późnych godzin wieczornych

 


Zdjęcia: (Fot.: K. Wlazłowska, M. Zawłocki)

 

Poprawiony: czwartek, 05 lipca 2012 14:48
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.