Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zagłosuj - niech przyjedzie Majka Jeżowska! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Garbala, Mariusz Zawłocki   
piątek, 27 stycznia 2012 15:35

ag-Luiza-minSzkoła Podstawowa w Dziurowie – jako jedyna w gminie, znalazła się w gronie 13 świętokrzyskich szkół, które przystąpiły do projektu UNICEF – „Wszystkie Kolory Świata”. W ramach akcji, uczniowie klas 0 – VI,  razem ze swoimi rodzicami, przygotowali przepiękne  szmaciane laleczki.  Spośród wszystkich prac, do konkursu wybrano lalkę Kuby Łukaskiego. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce. Zapraszamy do przyłączania się do akcji i głosowania na oficjalnej stronie UNICEF-u na facebooku.

Lalki symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybierały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój a także imię i wiek, które umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. W ten sposób wszyscy uczniowie włączyli się w pomoc dzieciom z Sierra Leone.

W szkolnym konkursie na najbardziej oryginalną lalkę wygrała laleczka Kuby Łukaskiego z klasy I. Luiza – bo tak nazywa się zwyciężczyni, pochodzi z najmniejszego państwa Afryki – z dystryktu Takamaka na Seszelach. Jej zdjęcie bierze udział w konkursie zorganizowanym przez UNICEF na „Najbardziej oryginalną laleczkę”. Wszyscy chętni mogą zagłosować na laleczkę wchodząc na oficjalną stronę UNICEF Polska na Facebook’u. http://www.facebook.com/unicefpolska (zakładka: „Wszystkie kolory świata”)
Wygraną jest wizyta i bezpłatny koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

 

 


Zdjęcia: (Fot. archiwum szkoły)

Poprawiony: piątek, 27 stycznia 2012 16:01
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara