Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pod znakiem zdrowego odżywiania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Mariusz Zawłocki   
piątek, 20 stycznia 2012 13:19

kw-P1050274g-min20 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Adamowie przygotowały przedstawienie. Występy dzieci z klas 0 – III, uzupełniły układy tanecznie oraz zabawne skecze wykonane przez ich starszych kolegów. Dla babć i dziadków przygotowany był poczęstunek. Na spotkaniu promowano także zdrową dietę z udziałem owoców i warzyw.

Uczniów do wystąpień przygotowywali nauczyciele: Katarzyna Bernaciak, Renata Ślęzak, Monik Dziuba – Łucka,  Alicja Kozera, Edyta Chodzyńska.
Życzenia dla seniorów złożyli dyrektor szkoły, pan Michał Zwada oraz sołtys Adamowa, Lech Suswał. Specjalnym gościem uroczystości był pan Kacper Polański, Prezes Zarządu Ogrodniczej Spółdzielni w Kleczanowie, która współpracuje ze szkołą w ramach akcji Agencji Rozwoju Regionalnego - „Owoce i warzywa w szkole”. Adamowska placówka, jako pierwsza w gminie Brody skorzystała z tego programu. Dzięki temu, dzieci o wiele chętniej sięgają po naturalne produkty, a także wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

 


Zdjęcia: (Fot. K. Wlazłowska)

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2012 14:54
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara