Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dużo wiedzą o pożarnictwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 06 kwietnia 2011 12:45

mz-DSC05442min4 kwietnia br. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 8 szkół w gminie. Młodzież pisała test wiadomości m. in. o technikach gaszenia ognia, organizacji straży pożarnych i elementów ratownictwa medycznego.

Nagrody (pamięci USB, dyplomy i słodycze) wręczał wójt Andrzej Przygoda. Laureaci zmierzą się w turnieju powiatowym, który odbędzie się 8 kwietnia. Odpowiedzi uczestników oceniało jury w składzie:  kpt. Marcin Nyga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej; Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody, który pełni także funkcję Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. Tadeusz Murzyn – prezes OSP w Krynkach. Pierwsze dwa miejsca w grupie gimnazjalistów, drugi rok z rzędu, wywalczyli uczniowie ze szkoły w Rudzie: Mateusz  Sieroń i  Piotr Litwinek. Trzecie miejsce wywalczyła Donata Żelazowska z Krynek. Wśród uczniów szkół podstawowych najszerszą wiedzę zaprezentowała Joanna Kucharczyk ze Szkoły Podstawowej w Lubieni. Na drugim miejscu była Kasia Kucharska (S.P. w Krynkach). Trzecie miejsce zajęła Beata Kozieł (S.P. w Dziurowie).

Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod okiem nauczycieli: Sylwii Pacek, Lidii Zięba, Elżbiety Piórkowskiej, Anny Zawłockiej, Mileny Woźniak, Mariana Pękali, Artura Góry i Dariusza Boryckiego.

 


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: środa, 06 kwietnia 2011 12:55
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara