Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tłumy żegnały Andrzeja Śliwę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 23 lutego 2011 13:42

mz-DSC0471aaminKościół parafialny w Krynkach nie pomieścił wszystkich, którzy chcieli uczestniczyć w pogrzebie Andrzeja Śliwy – zasłużonego wójta, człowieka całym sercem oddanego gminie Brody. Mszę świętą odprawiało ośmiu księży z terenu gminy. Na uroczystości obecny był poseł Krzysztof Lipiec, przedstawiciele władz powiatu, miast oraz gmin ościennych, pracownicy byłych zakładów FSC, poczty sztandarowe oraz wielu mieszkańców gminy.

Homilię, w bardzo osobistym tonie, wygłosił były proboszcz kryneckiej parafii - ks. prałat Stanisław Madej. W nawiązaniu do czytań powiedział, że Andrzej Śliwa nie żył tylko dla siebie, lecz dla innych.  Szanował ludzi oraz miał odwagę przyznawać się do wiary.

Andrzej Śliwa spoczął na cmentarzu parafialnym w Krynkach tuż obok grobu rodziców. Kondukt żałobny do miejsca pochówku liczył ok. kilometr długości. Przy trumnie szli strażacy, grała Gminna Orkiestra Dęta, śpiewał Chór Męski Parafii Krynki. Nad grobem, głos zabrał Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda.  „Andrzej Śliwa był moim mistrzem i przyjacielem, człowiekiem pełnym dobroci i umiejętnym gospodarzem gminy. Podziwiałem go za życiową mądrość i odwagę by publicznie powiedzieć przepraszam. Na zawsze zapamiętam jego uśmiech i poczucie humoru” – mówił wójt Brodów.

Andrzej Śliwa przez 22 lata, z oddaniem pracował dla społeczności lokalnej. Przez swoje dzieła, na trwale zapisał się w historii gminy. Zapamiętamy go jako człowieka, który szanował ludzi, społecznika, całym sercem oddanego sprawom swojej Małej Ojczyzny.

 

 


Galeria zdjęć:

 

 

Poprawiony: środa, 23 lutego 2011 14:32
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara