Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Minister obiecał pieniądze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Makowska, Mariusz Zawłocki   
sobota, 12 lutego 2011 15:13

mz-DSC04557k-min7 lutego, Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, oficjalne zapewnienie (promesę) o przyznaniu 100 tys. zł na remont ulicy Spacerowej w Jabłonnie. Droga uległa zniszczeniom w czasie ubiegłorocznych ulew. Spotkanie z ministrem odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim Kielcach. Rolę gospodarza spotkania pełniła Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba.

Ulica Spacerowa ucierpiała w czasie ubiegłorocznych ulewnych deszczów. Rozmyta została nawierzchnia i zniszczone rowy przydrożne. Z pieniędzy obiecanych przez ministra planuje się naprawę odwodnienia i położenie nawierzchni bitumicznej. Kosztorys inwestorski na remont drogi opiewa na kwotę 376 tys. zł.

Oprócz gminy Brody, pomoc otrzymało 55 samorządów z województwa. Pieniądze w wysokości łącznie 25 mln 180 tys. zł. przeznaczone zostaną na odbudowę zniszczonych dróg, mostów i innych obiektów użyteczności publicznej. "Nie wydajemy obecnie wszystkich pieniędzy, tych które są w rezerwie budżetowej, bo nie wiadomo, czy w tym roku nie będzie klęsk żywiołowych. Podsumowując, jest to tak jakby pierwsza rata, która - mam nadzieję - będzie uzupełniona w lipcu tego roku o kolejne promesy" – powiedział świętokrzyskim samorządowcom minister Miller.

 


Zdjęcia ze spotkania:

Poprawiony: czwartek, 17 lutego 2011 16:43
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara