Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zmiany w kulturze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 01 lutego 2011 09:06

Margula28 stycznia, na sesji Rady Gminy w Brodach, poruszany był temat działalności Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Po roku funkcjonowania trzech świetlic zarządzanych przez centrum, radni ocenili, że ich utworzenie było trafioną decyzją. Tomasz Margula – dyrektor jednostki mówił także o planach na 2011r w tym utworzeniu reprezentacyjnego zespołu wokalnego.  Byłaby to druga po orkiestrze dętej, wizytówka kulturalna gminy

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach

tel.: 517 747 380 i 517 747 420.
Można również dzwonić
(od 8.00 do 12.00) na numer 41-271-13-31.
Więcej informacji: www.kultura.brody.org.pl

Pod opieką CKiAL-u, od roku funkcjonują są trzy świetlice wiejskie: w Brodach, Stykowie i Kuczowie. Cieszą się dużym zainteresowaniem -  nie tylko wśród młodzieży. Tomasz Margula planuje  dalszą organizację wydarzeń kulturalnych w świetlicach. Takie spotkania podobają się mieszkańcom. W ich organizacji uczestniczyć będą  aktywnie działające zespoły śpiewacze, nowopowstałe  Studio Piosenki oraz kółka zainteresowań (dekoratorskie, bibułkarskie). Główna imprezą masową 2011r.  będzie sierpniowy festyn „Lato nad Kamienną”.

 

Nowa formuła.

Ze względu na niewielkie możliwości finansowe, ograniczona zostanie współpraca zespołów z instruktorami muzyki. Tomasz Margula proponuje system „warsztatowy” – czyli kilka spotkań z instruktorem przed ewentualnym występem. CKiAL planuje utworzenie jednego, reprezentacyjnego zespołu wokalnego opartego o stałą pracę z instruktorem. Pierwsze próby mogłyby zacząć się w kwietniu. Nadal będzie utrzymywany wysoki poziom artystyczny Gminnej Orkiestry Dętej. Dużą bolączką zespołów  tanecznych działających przy CKiAL jest brak instruktorów. Wolą oni pracę w prywatnych szkołach tańca za cenę, którą centrum kultury nie może im zapewnić. Planowaną nowością w pracy centrum, jest częściowa odpłatność dla dorosłych członków zespołów za zajęcia z instruktorem.

 

Nowości w sporcie

W dziedzinie sportu kontynuowane będą zajęcia w szkółce piłkarskiej oraz drużynach trampkarzy i juniorów. Nadal wspierane będą rozgrywki piłkarskie seniorów, zawody dla dziewcząt oraz turnieje sportowe dzieci i młodzieży. Centrum kultury, planuje utworzenie, klubu o roboczej nazwie: "ruch to zdrowie" przeznaczonego głównie dla ludzi w średnim wieku. Działałby on we współpracy z doktorem Markiem Maciukajciem. Organizowane byłyby m. in. zajęcia sportowe, prelekcje.

 

W czasie dyskusji Ignacy Cymerys proponował zorganizowanie szkolenia z pierwszej pomocy. Podsumowując wystąpienie Tomasz Marguli, radni  ciepło wyrażali się o dotychczasowej działalności CKiAL i liczyli na dalsze sukcesy placówki w 2011 roku.

Poprawiony: wtorek, 01 lutego 2011 11:16
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara