Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Polskie tradycje i obrzędy ludowe - konkurs dla KGW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 13 maja 2022 11:38

Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa świętokrzyskiego zarejestrowanych w ARiMR. Polega on na nakręceniu krótkiego filmu (od 3 do 5 minut długości), obrazującego polskie tradycje i obrzędy ludowe. Celem konkursu jest promocja ARiMR oraz popularyzacja i kultywowanie polskich tradycji i obrzędów ludowych, które coraz rzadziej goszczą w naszych domach. Konkurs trwa od 01 maja do 30 czerwca a jego rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 8 lipca 2022 roku.Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa świętokrzyskiego zarejestrowanych w ARiMR. Polega on na nakręceniu krótkiego filmu (od 3 do 5 minut długości), obrazującego polskie tradycje i obrzędy ludowe. Celem konkursu jest promocja ARiMR oraz popularyzacja i kultywowanie polskich tradycji i obrzędów ludowych, które coraz rzadziej goszczą w naszych domach. Konkurs trwa od 1 maja do 30 czerwca a jego rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 8 lipca 2022 roku.

W filmie powinno znaleźć się logo i nazwa KGW (lub sama nazwa KGW, jeśli Koło nie ma logo) oraz logo ARiMR z pełną nazwą instytucji (obowiązująca wersja w kolorze niebieskim). Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest: dostarczenie do Organizatora Konkursu Formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami. Niezbędne materiały w tym regulamin konkursu są dostępne na stronie ARiMR www.gov.pl/arimr oraz na facebooku Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Nagrodzona zostanie kreatywność i jakość. Agencja przyzna nagrody rzeczowe i nie wyklucza wyróżnień wzorem lat poprzednich.

nagrody rzeczowe:

I miejsce nagroda rzeczowa o wartości 2 000. zł,
II miejsce nagroda rzeczowa o wartości 1 200 zł,
III miejsce nagroda rzeczowa o wartości 800 zł.
oraz kwota na wyróżnienia 500 zł.
Formularz oraz załączniki należy przesłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , z tematem maila: „Konkurs KGW". W przypadku, gdy rozmiar filmu jest zbyt duży, można przesłać go na adres mailowy Organizatora za pośrednictwem strony internetowej wetransfer.com. Zgłoszenie można także przesłać drogą pocztową lub dostarczyć osobiście na nośniku danych (płyta CD, DVD lub pendrive) na adres Organizatora (Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR, ul. Warszawska 430, 25-414 Kielce) z dopiskiem: „Konkurs KGW".
Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/arimr/konkurs-dla-kgw-kolo-arimr---w-sercu-wsi-edycja-2022 .

Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 12:03
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!