Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nasi na podium! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 27 kwietnia 2022 13:02

Turniej wiedzy pożarniczej - etap powiatowy. Na zdjęciu od lewej stoją: Igor Bachmatiuk Maja Kacperska, Emilia Piętak i Karol Świrta  Wszystkie dzieci, które zajęły najwyższe lokaty na gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", wywalczyły jedne z pierwszych miejsc na szczeblu powiatowym. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Maja Kacperska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie.

Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Igor Bachmatiuk (Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim) i Karol Świrta (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynkach). W reprezentacji gminy była także Emilia Piętak ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, która zajęła trzecie miejsce wśród przedstawicieli gmin powiatu starachowickiego. Wszystkim gratulujemy wiedzy pożarniczej na wyjątkowo wysokim poziomie. Mai życzymy powodzenia na turnieju w Kielcach!

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2022 13:13
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.