Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Marcin Nowak złowił 31 kg ryb! (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 09:45

Najlepsi polscy specjaliści od wędkarstwa gruntowego z tzw. feederem przyjechali w miniony weekend nad Zalew Brodzki. W sobotę 9 kwietnia odbyły się eliminacje „Sensas Feeder Tech" a w niedzielę zawody „Colmic Feeder Cup". W obydwóch rywalizacjach najlepszy był Marcin Nowak z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach (na zdjęciu w czasie wędkowania). W ciągu dwóch dni złowił on prawie 31 kg ryb! Fot. Koło Brody Polskiego Związku Wędkarskiego.Najlepsi polscy specjaliści od wędkarstwa gruntowego z tzw. feederem przyjechali w miniony weekend nad Zalew Brodzki. W sobotę 9 kwietnia odbyły się eliminacje „Sensas Feeder Tech" a w niedzielę zawody „Colmic Feeder Cup". W obydwóch rywalizacjach najlepszy był Marcin Nowak z Koła Brody Polskiego Związku Wędkarskiego. W ciągu dwóch dni złowił on prawie 31 kg ryb!

W pobliżu Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim najczęściej łowiono leszcze. Przyjezdni wędkarze chwalili gminę Brody za akwen, który jest zadbany i przystosowany do większej liczby odwiedzających. Tuż po uroczystościach Niedzieli Palmowej, wędkarzy odwiedziła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. O rywalizacji opowiadał jej m. in. Maciej Zaczek – Prezes Koła PZW Brody.

W deszczową sobotę, na starcie zawodów stanęło 36 zawodników w tym 11 z naszego koła. Podzieleni oni byli na trzy dwunastoosobowe sektory. Nikt ze startujących zawodników nie zakończył rywalizacji bez złowionej ryby. Wyniki wędkarzy z koła PZW Brody:
Pierwsze miejsce zajął Marcin Nowak z wynikiem 13840 pkt. Ostatnie miejsce podium należało do Pawła Kity, który był najlepszy w swoim sektorze (8560 pkt.). Tuż za nim uplasował się Marcin Piwnik. Szóste miejsce wywalczył Łukasz Bębas. W pierwszej piętnastce, która premiowana jest awansem do finału zawodów Sensas Feeder Tech znalazł się jeszcze Bogdan Lis, który zajął 12 miejsce.

Nazajutrz odbył się „Colmic Feeder Cup". W rywalizacji uczestniczyło 49 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli utytułowani wędkarze. Tym razem znów pokonał ich Marcin Nowak. W siatce miał ok. 17 kg ryb! Ponadto, czwarte miejsce w sektorze i 10 w zawodach zdobył Paweł Kita. Mirosław Król zaś zajął 12 miejsce. Gratulujemy wszystkim udanego wędkowania!

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2022 11:59
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.