Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wielkie palmy i jarmark wielkanocny w Krynkach (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 09:07

Niedziela Palmowa w barokowym kościele w Krynkach. Zbiorowe zdjęcie uczestników z Marzeną Bernat - Wójtem Gminy Brody, Januszem Adamusem - Przewodniczącym Rady Gminy w Brodach wraz z radnymi.Jak co roku mieszkańcy gminy przynieśli ogromne palmy do kościoła w Krynkach. Tradycja ta wyraźnie się wzmocniła po latach obostrzeń pandemicznych. Na uroczystości było wielu wiernych. Po raz pierwszy, przy budynku turystycznym zorganizowano kiermasz wielkanocny.

Ozdoby świąteczne i inne artykuły świąteczne sprzedawały Koła Gospodyń Wiejskich z Adamowa, Budach Brodzkich, Kuczowa, „Kryneckie Babeczki", „Rudzianie" oraz wystawcy indywidualni. Na placu było także tło do robienia zdjęć w kształcie wielkanocnego zajączka z pisanką. Wydarzenie zorganizowało Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach we współpracy z Wójtem Gminy Brody - Marzeną Bernat, która uczestniczyła w uroczystości. Samorząd gminy reprezentował także Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach wraz z radnymi: Jadwigą Bonia, Angeliką Boroń, Jerzym Banasikiem, Tomaszem Budzyniem, Andrzejem Jagiełą, Markiem Michalczewskim, Rochem Kudelskim, Dariuszem Łodejem, Wojciechem Kanią, Anetą Kuterą, Beatą Szustak. Obecna była także Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Dorota Dyka - Skarbnik Gminy Brody.

Głównym puntem uroczystości była procesja z wielkimi palmami. Największe sięgały wysokości blisko 5 metrów. Przygotowane zostały przez sołectwa: Adamów, Brody, Budy Brodzkie, Jabłonna, Styków, Ruda, Rudnik, Koło Gospodyń Wiejskich w Krynkach, KGW w Kuczowie, Klub „Senior+" ze Stykowa, Zespół „Brodowianki".

Krótki film z drona:

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2022 09:12
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.