Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gratulacje dla młodych artystów ze Stykowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 26 listopada 2021 18:09

Glowne-M-wystep-uniow-sesja-rady-gminy-26-11-2021-natalia-orczyk-jan-wiecha-justyna-spiewak-brodyGośćmi sesji Rady Gminy w Brodach w dniu 26 listopada 2021 byli uzdolnieni wokalnie uczniowie – Natalia Orczyk, uczennica klasy VIII b Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie i Jan Wiecha - absolwent tej szkoły, obecnie uczeń klasy II Technikum w Starachowicach, który w przeszłości był członkiem nie istniejącego już znanego zespołu dziecięcego „Mali Wojacy".Uczniowie przybyli w towarzystwie pedagogów- Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie Marzeny Adamus i swojej opiekunki artystycznej Justyny Śpiewak.

Okazją do uhonorowania młodych wokalistów były ich niedawne sukcesy. Natalia Orczyk zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VIII podczas Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznych ,,Śpiewamy dla Ciebie – POLSKO!", który odbył się 5 listopada w Kielcach, gdzie reprezentowała swoją szkołę i Gminę Brody. Natomiast Jan Wiecha oraz Natalia Orczyk -po uzyskaniu nominacji w eliminacjach w Starachowicach- wzięli udział w Finale I Regionalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 31 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody Dorota Grudnicka-Glina przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia artystyczne uczniów, a obecni na sali mogli obejrzeć film ze zwycięską piosenką Natalii Orczyk „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos". Następnie młodzi wokaliści wykonali po jednym utworze ze swojego repertuaru – Natalia Orczyk zaśpiewała „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", a Jan Wiecha piękną balladę „Już dopala się płomień biwaku". Za swój występ otrzymali brawa. Pani Wójt Marzena Bernat złożyła serdeczne gratulacje uzdolnionym uczniom oraz ich opiekunce artystycznej Justynie Śpiewak i podziękowała za promowanie Gminy Brody. Do gratulacji przyłączył się także Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus. Natalia Orczyk, Jan Wiecha i ich opiekunka artystyczna Justyna Śpiewak otrzymali w dowód uznania za swoje dotychczasowe osiągnięcia upominki rzeczowe. Na zakończenie uczniowie i Dyrektor ZPO w Stykowie Marzena Adamus podziękowali Pani Wójt i wręczyli kwiaty.

 

Poprawiony: piątek, 26 listopada 2021 18:17
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!