Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukces Natalii Orczyk- uczennicy ze Stykowa (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Śpiewak, Izabela Niekłań, Rajmund Gębura   
wtorek, 09 listopada 2021 12:04

Natalia-Orczyk-sukces-strona-MNatalia Orczyk-uczennica klasy ósmej Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie zajęła I miejsce podczas Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznych ,,Śpiewamy dla Ciebie – POLSKO!", gdzie reprezentowała swoją szkołę i jednocześnie gminę Brody.

Organizatorem konkursu był Świętokrzyski Kurator Oświaty przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach,  Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku Zdroju. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Wojewoda Świętokrzyski – Pan Zbigniew Koniusz oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego- Pan Andrzej Bętkowski.

 

 

 

 

 

 

Celem konkursu było:

  • poszerzanie wiedzy o losach kraju i jego historii upamiętnionej w pieśniach patriotycznych, rozwijanie świadomości historycznej dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej,
  • kształtowanie wśród uczniów postaw szacunku dla ludzi, którzy walczyli i ginęli za Polskę,
  • wspieranie uzdolnionych artystycznie uczniów poprzez umożliwienie im prezentacji własnych umiejętności na forum pozaszkolnym,
  • aktywizowanie środowiska szkolnego do udziału w przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym
    Uczniowie, którzy włączyli się do tego projektu, mieli przygotować nagranie utworu o treści patriotycznej oraz teledysk. Do udziału w konkursie zakwalifikowano 139 utworów muzycznych wykonanych przez solistów oraz zespoły muzyczne z różnych przedszkoli, szkół i placówek z terenu woj. świętokrzyskiego w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii, w której brała udział Natalia, czyli klasy IV- VIII, indywidualnie rywalizowało ze sobą 90 wykonawców. Nagrody i dyplomy w konkursie ufundowali: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Jesteśmy bardzo dumni z uzdolnionej uczennicy. Natalia już od kilku lat pod opieką Justyny Śpiewak, reprezentuje szkołę w różnych uroczystościach i konkursach o charakterze patriotycznym oraz zdobywa wysokie noty. Brawo Natalko! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

 

 

Natalia Orczyk Dyplom-1-m-

Dyplom  dla Natalii Orczyk za zajęcię pierwszego miejsca w kategorii klas IV-VIII podczas Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej "Śpiewamy Dla Ciebie-Polsko!" 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2021 13:27
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.