Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

50 lat razem! (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 01 października 2021 13:21

Zbiorowe zdjęcie małżeństw - Złotych Jubilatów w gminie Brody wraz z przedstwicielami gminy Brody i gośćmi.Z okazji Złotego Jubileuszu Małżeństw z gminy Brody odbyła się uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach. W ostatnią sobotę września, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody dekorowała Jubilatów prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były, kwiaty, prezenty, toast, występy i tańce – zupełnie jak na weselu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji małżonków. Odprawił ją ks. kan. Wojciech Zdon i ks. Andrzej Bartosiński. Zarówno w kościele jak i w sali szkolnej pięknie grała Orkiestra Dęta Gminy Brody.
- Gratuluję Państwu pięknego jubileuszu. Życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i szacunku. Tylko ludzie, którzy się kochają z całego serca nigdy się nie starzeją. Wiemy że w małżeństwie jest raz lepiej, raz gorzej. Ja w tym roku miałam 25 rocznicę ślubu – powiedziała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Wspomnienia i emocje wywołał rytuał nawiązujący do formuły ślubowania. Małżonkowie mówili do siebie nawzajem: „Dziękuję ci żono/ mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe". Kwiaty i prezenty dla Jubilatów wręczała Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody oraz Tomasz Budzyń – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Brodach. Uroczystość prowadzili: Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz Lucyna Zaczek – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Przybyło wielu radnych, sołtysów a także rodziny osób odznaczonych. Przed seniorami występował zespół „Jarzębina" z Dziurowa. Podobnie jak w ubiegłym roku była ozdobiona i nastrojowo oświetlona ławeczka, na której robili sobie zdjęcia Jubilaci, także z bliskimi im osobami.

Lista Złotych Jubilatów, którym na wniosek Wójta Gminy Brody, Prezydent R.P. przyznał medale: Krystyna i Bonifacy Brzozowie, Alina i Adam Gościńscy, Halina i Marian Jagiełowie, Józefa i Zdzisław Jamscy, Leokadia i Jerzy Jańcowie, Agnieszka i Sylwester Jarochowie, Zofia i Zygmunt Kucharscy, Mirosława i Andrzej Kunertowie, Helena i Zdzisław Kuterowie, Barbara i Andrzej Łodejowie, Halina i Marian Marzec, Anna i Andrzej Michtowie, Zofia i Andrzej Niekłaniowie, Alicja i Lucjan Niewczasowie, Tamara i Stefan Nowakowie, Lucja i Henryk Rynio, Maria i Władysław Sieroniowie, Danuta i Mieczysław Świerczowie, Helena i Zygmunt Walkiewiczowie, Irena i Witold Zawadzcy, Helena i Lucjan Zawłoccy.

 


Poprawiony: piątek, 01 października 2021 13:33
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara