Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wycieczka do Sejmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
wtorek, 28 września 2021 14:09

GlowneM-wycieczka-do-sejmuAtrakcyjną lekcję o polskim parlamentaryzmie zorganizowała dla uczniów powiatu starachowickiego Pani Poseł na Sejm RP IX kadencji Agata Wojtyszek. Dzięki jej inicjatywie w poniedziałek 20 września grupa młodzieży, wśród której byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Adamowie, jej absolwenci oraz uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem było zwiedzanie Sejmu.

Najpierw uczniowie wraz z opiekunami mogli przekonać się, jak działają procedury bezpieczeństwa w tym najważniejszym budynku w państwie, przeszli odprawę i kontrolę pirotechniczną. Następnie w towarzystwie Pani Poseł Agaty Wojtyszek zwiedzili udostępnione dla publiczności pomieszczenia, w tym salę obrad i dowiedzieli się, jak wygląda praca posłów. Poznali także rozmieszczenie parlamentarzystów na sali sejmowej podczas obrad. Uczniowie z powiatu starachowickiego mieli również niecodzienną okazję zjeść obiad w restauracji sejmowej, co dało im wyobrażenie o codzienności posłów, której na próżno można szukać w transmisjach telewizyjnych.
Po obejrzeniu siedziby parlamentu oraz obiedzie uczestnicy wyjazdu udali się na Plac Zamkowy, gdzie pod opieką przewodnika zwiedzali Stare Miasto.
Na koniec wycieczki zaplanowano przejście pod Pomnik Małego Powstańca, tam został zapalony znicz oraz minutą ciszy uczczono pamięć bohaterów walczących o wolność Polski. To przemyślane podsumowanie dało możliwość młodym ludziom odczucia różnego oblicza patriotyzmu: pracy na rzecz kraju i poświęcenia się dla niego.
Wycieczka przyniosła wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń, a opiekunowie mają nadzieję, że uczniowie poczują się dzięki niej zainspirowani do sumiennej pracy na rzecz dobra publicznego.

Poprawiony: wtorek, 28 września 2021 14:30
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara