Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie z Mateuszem Borkowskim (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 22 września 2021 06:37

W dniu 17 września, Mateusz Borkowski - nasz olimpijczyk z Tokio, spotkał się z władzami gminy i uczniami klas VII i VIII szkoły w Rudzie. Wydarzenie miało pierwotnie mieć miejsce przy nowo wybudowanej trasie biegowej ale ze względu na pogodę przeniesiono je do  Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rudzie. Zdjęcie przedstawia Mateusza Borkowskiego na tle baneru, który wisiał w Krynakch by zachęcać do kibicowania olimpijczykowi. Baner Trzymają chłopcy z LKB "Rudnik".W dniu 17 września, Mateusz Borkowski - nasz olimpijczyk z Tokio, spotkał się z władzami gminy i uczniami klas VII i VIII szkoły w Rudzie. Wydarzenie miało pierwotnie mieć miejsce przy nowo wybudowanej trasie biegowej ale ze względu na pogodę przeniesiono je do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rudzie.

Ważny gość przyjechał na zaproszenie Marzeny Bernat – Wójta Gminy Brody oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. W spotkaniu uczestniczył Tomasz Budzyń – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brody i zarazem radny z Krynek – rodzinnej wsi sportowca.

Próbować mimo porażek

Mateusz Borkowski opowiadał o swoich biegach na olimpiadzie i o kontuzji, jakiej się tam nabawił. Żartował, że jakby wywalczył medal to być może już nie chciałoby mu się tak ciężko trenować. Dzieci dowiedziały się też że zawodowy sportowiec przeznacza nawet do 6 godzin dziennie na treningi. To ciężka praca. - Życzę byście też mogli uczestniczyć w czymś tak wspaniałym jak igrzyska olimpijskie. Zachęcam byście dążyli do swoich celów nawet jak coś się nie powiedzie. Mimo to dalej próbujcie bo z tego będziecie mieć satysfakcję – zwrócił się do uczniów nasz olimpijczyk.

Trenuje nad zalewem

Trasa do biegania znajduje się przy ul. Panoramicznej w Rudzie, ma długość ok. 1,4 km i wyłożona jest tartanem. – Cieszę się że ta bieżnia powstała bo ostatnio często trenuję nad Zalewem Brodzkim jeśli tylko jestem w domu rodzinnym – powiedział wicemistrz Europy w biegu na 800 m. Mateusz Borkowski bardzo ciepło wyrażał się o swoim pierwszym trenerze, którym był Sylwester Dudek – Prezes Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik". Po wypowiedzi olimpijczyka, przedstawiciele tego klubu zaprezentowali główne zasady rozgrzewki przed treningiem. Pani wójt wsparła młodych, utytułowanych zawodników L.K.B. „Rudnik" przez to że zakupiła buty do biegania dla Dariusza Sikory, Krystiana Ślifierza i Jakuba Kępy.

Kubki i baner na pamiątkę

Spotkanie prowadził Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody wręczyła Mateuszowi Borkowskiemu baner, który gmina Brody zawiesiła w Krynkach. Był on wyrazem dumy z naszego olimpijczyka oraz zachęcał do kibicowania. W ramach podziękowania za promocję gminy Brody podpisali się na nim wymienieni przedstawiciele samorządu oraz Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach. Dzieci otrzymały fantastyczną pamiątkę ze potkania - kubki ze zdjęciem dziecka oraz olimpijczyka. Na nich, gość składał autografy. Spotkanie było niespodzianka dla uczniów. Gdy robiono zdjęcia niezbędne do wykonania spersonalizowanych kubków, nie ujawniano z jakim ważnym gościem się spotkają.

 


Poprawiony: środa, 22 września 2021 07:06
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara