Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Razem dla przyszłych dotacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 08 września 2021 08:54

W dniu 7 września, przedstawiciele samorządów podpisali w Ostrowcu Świętokrzyskim porozumienie  o przystąpieniu do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Na zdjęciu Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody z Jarosławem Górczyńskim - Prezydentem Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Fot.: U.M. Ostrowiec Świętokrzyski.Siedemnaście gmin, w tym Brody kontynuuje współpracę w celu jak najpełniejszego skorzystania z funduszy unijnych. W dniu 7 września, przedstawiciele samorządów, w tym Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisali w Ostrowcu Świętokrzyskim porozumienie o przystąpieniu do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy.

Podstawą do starania się w przyszłości o fundusze unijne jest Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+. W tym dokumencie, po wielu staraniach i rozmowach uwzględniono m. in. gminę Brody do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. – To, że należymy do grupy, która ma szansę skorzystać ze strumienia unijnych pieniędzy jest naszym wielkim sukcesem! Walczyliśmy o to. Wiem też że wiele stowarzyszeń, osób słało pisma do Kielc w tej sprawie. Serdecznie dziękuję za to wsparcie – powiedziała po spotkaniu Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

Obecnie, MOF Miasta Północy tworzą samorządy rdzeniowe: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Końskie oraz 13 pozostałych gmin. Zawarte porozumienie sprawia, że organizacja ta nabiera form instytucjonalnych. Określa ono zasady współpracy, powołuje Komitet Sterujący, Zespół Obsługi oraz koordynatorów. Rolę lidera pełnić będzie miasto Ostrowiec Świętokrzyski.

Poprawiony: środa, 08 września 2021 09:53
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara