Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pielgrzymi nad Zalewem Brodzkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Parafia Matki Bożej w Janowie Lubelskim, Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 10:48

Dnia 21 sierpnia sztab Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, gdzie posługuje pochodzący z Brodów ks. Tomasz Lis, spędził czas w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim.Dnia 21 sierpnia sztab Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, gdzie posługuje pochodzący z Brodów ks. Tomasz Lis. Razem spędzili czas w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim.

– Zadaniem sztabu w naszej parafii jest organizacja Ekstremalnej drogi Krzyżowej w której bierze około 700 osób wędrując po 7 trasach. Ponadto sztab odpowiedzialny jest za szereg pielgrzymek w których wierni wędrują do pobliskich sanktuariów. Podsumowaniem naszej pracy jest wakacyjny dzień skupienia. Z uwagi że rozpocząłem rok temu pracę w parafii w Janowie Lubelskim za miejsce wspólnego pielgrzymowania wybraliśmy miejsca związane z moim miejscem urodzenia, czyli odwiedziliśmy sanktuarium na Świętym Krzyżu i w Kałkowie – mówił ks. Tomasz Lis. Podsumowaniem pielgrzymki była wspólna agapa przy ognisku nad zalewem w Brodach Iłżeckich. – Jestem pod wrażeniem wspaniałej adaptacji terenów nad Zalewem na potrzeby turystyki. Myślę, że to bardzo właściwy kierunek rozwoju naszej gminy, która ma wspaniałe walory turystyczne. Z naszym sztabem wspólnie skorzystaliśmy z wiaty na grilla i ognisko podziwiając panoramę Zalewu Brodzkiego. Gratuluje władzom gminy za inwestowanie właśnie w takim kierunku. Mogę śmiało powiedzieć, że gmina Brody jest niezwykle przyjazna turystycznie. Gratuluję jeszcze raz – dodał ks. Tomasz.

Zdjęcia: ks. Tomasz Lis

Poprawiony: poniedziałek, 23 sierpnia 2021 11:07
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?