Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czyste świętokrzyskie (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Lotko   
piątek, 11 czerwca 2021 13:24

Kadr z filmu "Czyste świętokrzyskie" w wykonaniu szkoły w Lubieni.Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubieni reprezentowała gminę Brody w konkursie „Czyste świętokrzyskie" zorganizowanym przez WFOŚiGW w Kielcach. Projekt miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz uczniów szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. W ramach akcji powstał ciekawy film.

Praca zbiorowa ma na celu popularyzację tematyki związanej z prawidłowym gospodarowaniem odpadami, a także poprawę stanu środowiska poprzez likwidację dzikich wysypisk śmieci, segregację oraz zagospodarowanie odpadów powstałych w naszych domach. Uczniowie klasy V i VI wraz z koleżanką z kl. VII, pod opieką pani Ewy Drzała i Agnieszki Lotko, dzielnie podjęli to wyzwanie montując krótki film poruszający te zagadnienia. Przy dźwięku wiolonczeli i w rytmie hip-hopu, w urokliwej scenerii Rezerwatu Rosochacz, nagrano pierwsze kadry filmu. Następnie akcja przeniosła się pod budynek szkoły, gdzie wśród kwiatów i zieleni wybrzmiały kolejne scenki poruszające tematykę konkursową. Zwieńczeniem dzieła była piosenka „Czyste świętokrzyskie" zaśpiewana na melodię współczesnej gwiazdy Sanah – „Ale jazz" przy pokazie zdjęć podkreślających wyjątkowe piękno naszej gminy.

Praca w pocie czoła, moc pomysłów, rymy i raperskie stroje, kolejne duble i masa śmiechu oraz zabawy w gronie szkolnych przyjaciół opłaciła się! Wygraliśmy 4800 zł na likwidację dzikiego wysypiska śmieci na terenie gminy Brody, aby była jeszcze piękniejsza i zachęcała do spacerów i spędzania czasu blisko natury. Wszystkim biorącym udział w projekcie – serdecznie dziękujemy za trud, pracę i włożone w przygotowania serce oraz garść humoru, dzięki czemu konkurs „Czyste świętokrzyskie" okazał się dla nas czystą przyjemnością.

Zobacz:

Wycieczka w nagrodę

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 11:40
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.