Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gminny Tłusty Czwartek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 11 lutego 2021 12:55

Tłusty Czwartek. Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody rozdawała pączki w Szkole Podstawowej w Brodach. Spotkanie było częścią akcji Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, w ramach której rozdano ok. 800 pączków do wszystkich oddziałów przedszkolnych oraz klas 0 - III na terenie gminy.   Słodkie pakunki dotarły do szkół w Lipiu, Lubieni, Stawie Kunowskim, Rudniku, Krynkach, Brodach, Stykowie, Rudzie, Adamowie oraz Dziurowe.Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody rozdawała pączki w Szkole Podstawowej w Brodach. Spotkanie było częścią akcji Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, w ramach której rozdano ok. 800 pączków do wszystkich oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III na terenie gminy.

Słodkie pakunki dotarły do szkół w Lipiu, Lubieni, Stawie Kunowskim, Rudniku, Krynkach, Brodach, Stykowie, Rudzie, Adamowie oraz Dziurowe. W Brodach, zanim dzieci otrzymały wypieki od pani wójt, odbył się konkurs plastyczny i quiz o Tłustym Czwartku. W nagrodę, uczniowie mogli zdjąć pączki, które wcześniej zawieszone były w szkole jako dekoracje. Marzena Bernat także zadawała dzieciom zagadki. Dotyczyły one atrakcji turystycznych gminy Brody. Dzieci świetnie wywiązały się z tego zadania. Pani wójt towarzyszył Łukasz Gołda - Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach w podobny sposób będziemy świętować Tłusty Czwartek.

Na zakończenie spotkania, pani wójt obejrzała odnowioną salę dla przedszkolaków z łazienkami dostosowanymi do dzieci.

 

Poprawiony: czwartek, 11 lutego 2021 13:20
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara