Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Z Brodów na Wiejską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 10 lutego 2021 13:01

Zdjęcie pochodzącej z Brodów Pani Bronisławy Kowalskiej zmarłej w grudniu 2020 r. W latach 1993 – 2005 była Posłanką na Sejm R.P.  a potem eurodeputowaną do Parlamentu Europejskiego. Z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej reprezentowała wyborców z Legnicy, gdzie mieszkała przez większą część swojego życia.W ostatnim czasie zmarła Bronisława Kowalska - zasłużona osoba pochodząca z Brodów. W latach 1993 – 2005 była Posłanką na Sejm R.P. a potem eurodeputowaną do Parlamentu Europejskiego. Z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej reprezentowała wyborców z Legnicy, gdzie mieszkała przez większą część swojego życia.

Urodziła się w 1955 roku jako ósme z kolei dziecko Państwa Bronisławy i Stanisława Świrtów. Jej dom rodzinny nadal stoi w Brodach przy ulicy Szkolnej (w pobliżu rzeczki Świętojanki).

Po studiach na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach pracowała jako nauczycielka – także w Szkole Podstawowej w Brodach. Na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskała doktorat z nauk społecznych. Pełniła też funkcję prodziekana Wydziału Filologicznego Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy. Tam też pracowała w harcerstwie na stanowisku kierownika Wydziału Zuchowego Hufca. Po przeprowadzce do Starachowic, kontynuowała swoją pracę naukową.

Znajomi Bronisławy Kowalskiej wspominają ją jako osobę emanującą życzliwością, jednocześnie skromną i ambitną. Jako polityk była skutecznym wsparciem dla potrzebujących.

Poprawiony: środa, 10 lutego 2021 13:25
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara