Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Setne urodziny Pana Jana Świrty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 15 stycznia 2021 19:30

jan-swirta-M-stulatek-gmina-brody 13 stycznia 2021 roku swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec Gminy Brody Pan Jan Świrta. Z tej okazji Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat przesłała za pośrednictwem Kierownika USC Pani Lucyny Zaczek Dostojnemu Jubilatowi okolicznościowy list gratulacyjny, piękne kwiaty i kosz z prezentami urodzinowymi. O Jubilacie pamiętał też Starosta Starachowicki Pan Piotr Babicki, przesyłając list gratulacyjny i bukiet kwiatów.
Pan Jan Świrta urodził się w Brodach-Połągwi. W 1940 roku rozpoczął działalność w Związku Walki Zbrojnej, a następnie był żołnierzem Armii Krajowej w podobwodzie „Wola", 141 plutonie placówki Połągiew, dowodzonym przez sierżanta Kazimierza Karwackiego ps. „Wiech".


Pan Jan uczestniczył w szkoleniach, patrolach i akcjach wojskowych. Pod koniec 1944 roku Niemcy skierowali go do kopania okopów w okolicach Krakowa, skąd udało mu się zbiec i wrócić piechotą do domu. Od 1945 roku odbywał służbę wojskową jako artylerzysta. Po powrocie z wojska podjął pracę w kopalni rudy żelaza „Henryk". Następnie do emerytury w 1981 roku pracował w kuźni Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Przez całe życie pracował jako robotnik, a po powrocie z pracy zajmował się swoim gospodarstwem.
W związku małżeńskim z żoną Janiną przeżyli szczęśliwie 68 lat, aż do jej śmierci w 2016 roku. Jest ojcem dwójki dzieci, dziadkiem czwórki wnuków i czwórki prawnuków. Przez całe życie cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Za zasługi wojenne został mianowany do stopnia podporucznika Wojska Polskiego i odznaczony Krzyżem Kombatanckim. Życzymy Panu Janowi Śwircie dalszych długich lat w zdrowiu, oraz samych radosnych dni w gronie troskliwych, najbliższych osób.

 

wojt-gminy-brody-M-marzena-bernat-dla-stulatka-jana-swirty

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2021 08:32
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara