Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Z wierszykami wśród zwierząt (filmy, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 12 czerwca 2020 12:39

czytanie-wiersze-dla-dzieci-zwierzeta-lwy-wielblady-konie-cyrk-arena-zlotorowicz-biblioteka-brody-mLwy, wielbłądy, konie i osioł były bohaterami filmów nagranych w Cyrku Arena stacjonującym w Henryku. Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: " Czytamy o zwierzętach", wybrane utwory recytowali Państwo Agnieszka i Mirosław Złotorowiczowie – właściciele egzotycznych czworonogów.

Pani Agnieszka Złotorowicz zinterpretowała utwór „Lwy" Hanny Januszewskiej a pan Mirosław przeczytał „Cyrkowe figle" Rafała Wejnera. Niestety, lwy nie były zainteresowane poezją ale włochatym mikrofonem operatora. Za to osiołek, jak to osiołek - nie bardzo chciał pozować do zdjęć, co też widać na nagraniu. Na zakończenie, organizatorki wydarzenia: Anna Stachucy i Ewa Działak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach przeczytały „Zoo", Jana Brzechwy. Utwór wykonały najbardziej adekwatnym miejscu - na grzbietach wielbłądów.

 

 

 

 

czytanie-wiersze-dla-dzieci-zwierzeta-lwy-wielblady-konie-cyrk-arena-zlotorowicz-biblioteka-brody-2  czytanie-wiersze-dla-dzieci-zwierzeta-lwy-wielblady-konie-cyrk-arena-zlotorowicz-biblioteka-brody-1   czytanie-wiersze-dla-dzieci-zwierzeta-lwy-wielblady-konie-cyrk-arena-zlotorowicz-biblioteka-brody-3

Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:46
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara