Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczennica ze Stykowa laureatką konkursu powiatowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Danuta Turek   
czwartek, 09 kwietnia 2020 12:46

nie-palimy-byle-czym-stronaM    Uczniowie ZPO w Stykowie jeszcze w lutym, w innej zupełnie rzeczywistości , brali udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,, Nie palimy byle czym".

     Konkurs prowadzony był w trzech tygodnikach wydawnictwa STARPRESS – Starachowickim, Skarżyskim i Koneckim, trzech portalach oraz profilach facebookowych: starchowicki.eu ; Tygodnik Skarżyski; konecki24.pl.  12 uczniów ze Stykowa bardzo chętnie wykonało prace plastyczne, których tematyka wiązała się z hasłem: ,,Nie palmy byle czym". Plakaty uczniów zwracały uwagę na to, aby nie wykorzystywać do palenia w piecach śmieci, nie spalać odpadów w ogniskach, jak korzystać z ekologicznych źródeł energii, podkreślały szacunek do przyrody, potrzebę oddychania czystym powietrzem, bo tylko wtedy możemy długo i zdrowo żyć w naszych pięknych miastach i wsiach.

  Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Polak, Włodzimierz Skuza i Jarosław Babicki miała niełatwy wybór. Spośród 84 prac wykonanych na bardzo wysokim poziomie mogła wybrać tylko 13. Wśród nich są trzy nagrody główne i 10 wyróżnień.
Okazało się, że pierwszą nagrodę główną zdobyła uczennica klasy VI Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie Agata Olszewska. Serdecznie gratulujemy Agatce!!!. Bardzo dziękujemy także pozostałym uczniom, którzy reprezentowali szkołę i chętnie wzięli udział w konkursie.

  Również Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za piękne prace, a nauczycielom i rodzicom za wszelką pomoc. Do konkursu przygotowała uczniów pani Justyna Śpiewak. Niestety, wręczenie nagród odbędzie się dopiero po odwołaniu przerwy dotyczącej zawieszenia zajęć w szkołach. Prezentacja wszystkich prac zamieszczona jest na portalu starachowicki.eu.

Plakat Agatki Olszewskiej

Plakat-Agatki-Olszewskiej-Nie-Palmy-Byle-CzymM

 

 

 

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2020 06:33
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara