Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczennice ze Stykowa wśród nagrodzonych na VII Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Danuta Turek, Justyna Śpiewak   
czwartek, 14 listopada 2019 17:02

GlowneM-stykow-konkurs-plastyczny
 
W poniedziałek 28 października 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno- Fotograficznego „Wolny czas –bezpieczny czas" skierowanego do uczniów z terenu naszego województwa. Współorganizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.


Uczestnicy mieli ukazać w swoich pracach zasady bezpiecznego wypoczynku, zaprezentować najbezpieczniejsze miejsca do spędzania wolnego czasu oraz wyeksponować zagrożenia, jakie czyhają na młodych ludzi w okresie wakacji czy ferii. Prace konkursowe mogły też nawiązywać do przypadającego w tym roku 100- lecia Polskiej Policji Państwowej. W konkursie wzięli udział uczniowie z ZPO w Stykowie. Spośród siedmiu wysłanych prac dwie zostały nagrodzone.

Wśród laureatów znalazła się Amelka Turek – uczennica klasy VI a. Jej praca okazała się najlepsza, dlatego jury przyznało dziewczynce I miejsce. Autorką drugiej nagrodzonej pracy jest Nadia Kania- uczennica klasy VIII, która zajęła III miejsce. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody i dyplomy. Prace plastyczne, które zapewniły im tak wysokie lokaty, wykonały pod czujnym okiem nauczycielki plastyki, pani Justyny Śpiewak. Wszyscy opiekunowie otrzymali też serdeczne podziękowania od organizatorów za przygotowanie uczniów do konkursu.
Jak zwykle niezawodni okazali się rodzice, którzy zadbali o to, aby zapewnić dziewczynkom dojazd do Kielc. Wyjazd na uroczyste wręczenie nagród zorganizowali państwo Anna i Krzysztof Turek, którym gorąco dziękujemy za okazaną pomoc.

 

 

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 17:25
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara