Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tydzień sportu w szkole podstawowej w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Katarzyna Wlazłowska   
środa, 09 października 2019 12:50

GlowneM-adamow-tydzien-sportu   W dniach od 23 września do 30 września szkoły z terenu województwa świętokrzyskiego angażowały się w akcję promującą sport, zdrowie i radość z aktywności fizycznej pod nazwą #Be Active Europejski Tydzień Sportu.


    W Szkole Podstawowej w Adamowie koordynatorkami projektu były panie Edyta Chodzyńska i Katarzyna Wlazłowska. W inicjatywę zaangażowali się także inni nauczyciele i uczniowie – wolontariusze z klas VII i VIII. Każdego dnia, podczas trwania Europejskiego Tygodnia Sportu, na terenie placówki miały miejsce wydarzenia związane z założeniami akcji. Klasy młodsze od 0 do III uczestniczyły w sportowych grach i zabawach przy muzyce, prowadzonych przez uczennice klas VII – VIII oraz Szkolny Samorząd Uczniowski.

    Maluchom najbardziej spodobał się tor przeszkód zorganizowany przez starszych kolegów i koleżanki. Klasy I – V oraz VI – VIII uczestniczyły także w zajęciach teoretycznych przygotowanych przez uczennice i uczniów klasy VII dotyczących zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i prawidłowej diety. Oprócz tego starsi uczniowie wzięli udział w sportowych rozgrywkach takich jak ringo, dwa ognie oraz szkolny turniej piłki siatkowej.

    Każde zajęcia związane z akcją #Be Active rozpoczynały się piosenkami sportowymi i tańcem. Finałem tygodnia był udział przedstawicieli szkoły w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich, które odbyły się 29 września w Krynkach. Do akcji dołączyła się także społeczność lokalna. Przeprowadzone zostały zajęcia z zumby dla Koła Gospodyń z Adamowa oraz rozgrywki sportowe „rodzice kontra dzieci".

Poprawiony: środa, 09 października 2019 13:22
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara