Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Apel z okazji wybuchu II Wojny Światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Katarzyna Wlazłowska   
środa, 02 października 2019 09:38

GlowneM-adamow-apel-80-rocznica-II-wojny-swiatowej   W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Szkoła Podstawowa w Adamowie aktywnie włączyła się w obchody i przystąpiła do programu realizowanego przez gdańskie Muzeum II Wojny Światowej.

    Wszystkie akcje podejmowane przez placówkę są publikowane na stronie muzeum, a szkoła ma prawo do posługiwania się specjalnym logo stworzonym na obchody tej ważnej rocznicy. Koordynatorkami szkolnych działań są panie: Iwona Kozdęba i Katarzyna Wlazłowska.
    W dniu 13 września klasy VII i VIII zaprosiły wszystkich uczniów, nauczycieli oraz lokalną społeczność na uroczysty apel pamięci poświęcony bohaterskim żołnierzom kampanii wrześniowej z 1939 roku. W poetyckim montażu uczennice i uczniowie przedstawili historię dramatycznych wydarzeń września 1939 roku, kiedy polscy żołnierze toczyli nierówną walkę z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą. Nakreślili także dramatyczne losy rodaków oraz ich tułaczkę podczas II wojny światowej. Na koniec apelu głos zabrała dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, która zachęciła uczniów do refleksji i zapamiętania poznanych treści. Apel był pierwszym z cyklu wydarzeń poświęconych obchodom 80. rocznicy II wojny światowej, jakie odbędą się w Adamowie.

 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara