Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gwarno w świetlicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 06 września 2019 11:30

wakacje-swietlice-gmina-brody-ciekawe-zajecia-muzyka-mPrzez całe wakacje organizowane były bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci. „Dance fitness", „Gry nie całkiem starodawne", „Spotkanie z igłą i nitką" „Kolorowe piaski", koncert muzykoterapeutyczny – to nazwy niektórych zajęć organizowanych w świetlicach wiejskich w Brodach, Stykowie i Kuczowie.

Instruktorzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach prowadzili też inne zajęcia muzyczne i rytmiczne. Dwa spotkania upłynęły pod znakiem piosenki harcerskiej i turystycznej. Dzieci rozwijały także zdolności artystyczne na plenerze malarskim, zajęciach z wyszywaniem kordonkiem, tworzeniem ozdób bibułowych, rzeźb z masy solnej, plasteliny, postaci z origami, malowaniem twarzy itp. Poza tym dzieci uczyły się przygotowywać pyszne sałatki, naleśniki i piec ciasteczka. Cele edukacyjne miały także zabawy z tzw. łamańcami w języku polskim czy z budowaniem makiety miasta pod hasłem „Bob Budowniczy ze śmieciami się policzy". Był też trójbój gier świetlicowych, kino świetlicowe oraz spotkanie z policjantem pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Z tygodnia na tydzień, w spotkaniach uczestniczyło coraz więcej dzieci. Dzieci prosiły organizatorów, żeby tego typu zajęcia odbyły się w ferie i kolejne wakacje.

 

Fot. Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach:

 

Poprawiony: piątek, 06 września 2019 12:08
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara