Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

„Niebo nad Brodami” na rozpoczęcie roku szkolnego (zdjęcia, film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 03 września 2019 13:09

ruda-rozpoczecie-roku-szkolnego-mGminna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego obyła się tym razem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rudzie. Tradycyjnie była akademia z elementami patriotycznymi. Nowością było wspólne śpiewanie piosenki "Niebo nad Brodami" autorstwa Sylwestra Bernaciaka - absolwenta szkoły w Rudzie.

Na uroczystości w szczególny sposób podziękowano nauczycielkom z Rudy, które odchodzą na emeryturę: Mirosławie Budzyń, Zofii Mące i Hannie Zawłockiej. W przemówieniu, Marzena Bernat – Wójta Gminy Brody nawiązała do 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Janusz Adamus - Przewodniczący Rady Gminy w Brodach podziękował pani wójt za pracę na rzecz oświaty w gminie. Na spotkaniu obecni byli inni radni, sołtysi, księża z parafii Krynki oraz rodzice. Gminną oświatę i kulturę reprezentowali: Dorota Grudnicka-Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Anna Stachucy – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Za udział w spotkaniu dziękowała Ewa Stawiarska – dyrektor szkoły oraz Anna Wyderska - przedstawicielka rady rodziców.

Zobacz też: Piosenka o gminie Brody

 


Poprawiony: wtorek, 03 września 2019 13:47
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara