Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pilnują porządku na wodzie (zdjęcia, film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 12:54

wopr-posterunek-zalew-brodzki-ireneusz-gomulski-mOd 39 lat, nad Zalewem Brodzkim działa posterunek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Teraz, wypoczywający nad wodą mogą dzwonić do tej jednostki na prywatny numer telefonu: 500 833 355. WOPR potrzebne jest zwłaszcza teraz, gdy przybywa jednostek pływających po naszym akwenie.

Celem społecznej drużyny WOPR są działania prewencyjno - interwencyjne. Sami ponoszą koszty utrzymania terenu i sprzętu. Jednostką kieruje Ireneusz Gumulski - wiceprezes ostrowieckiego WOPR i członek zarządu wojewódzkiego tej organizacji. Członkowie grupy dyżurują od maja do września, w weekendy i niektóre dni robocze. Stacjonują nad brzegiem w Stykowie, koło dawnego zajazdu i skrzyżowania z drogą krajową. Wiceprezes ostrowieckiego WOPR-u zwraca uwagę, na konieczność porozumienia się wszystkich użytkowników akwenu: wędkarzy, motorowodniaków, żeglarzy i innych w celu ustalenia wspólnych zasad korzystania ze zbiornika. W kwestii bezpieczeństwa nad zalewem, gmina stara się m. in. o przywrócenie posterunku policji wodnej. W tej sprawie trwają dyskusje i wymiana korespondencji z Policją i Wodami Polskimi.

 


Poprawiony: poniedziałek, 26 sierpnia 2019 13:28
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara