Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gimnazjum w Rudzie pożegnało absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Stawiarska, Rajmund Gębura   
wtorek, 25 czerwca 2019 11:10

GlowneM-gimnazju-ruda-zakonczenie 
   W dniu 18 czerwca 2019 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rudzie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Rudzie. W uroczystości udział wzięli: gimnazjaliści, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

      Honorowymi gośćmi wydarzenia byli: Wójt Gminy Brody – Marzena Bernat, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody - Dorota Grudnicka-Glina, sołtys wsi Ruda - Mariusz Murzyn
oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Wyderska.

   Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru gimnazjum i odśpiewaniem hymnu narodowego. Dyrektor placówki - Ewa Stawiarska przywitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Pani dyrektor wraz z Panią Wójt wręczyły absolwentom pamiątkowe dyplomy i upominki. Szczególne słowa uznania skierowano do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły wręczając podziękowania i listy gratulacyjne.

   Po okolicznościowych wystąpieniach zaproszonych gości oraz przedstawicieli uczniów i rodziców nastąpiła część artystyczna. Gimnazjaliści rozpoczęli ją tradycyjnym polonezem, a następnie zaprezentowali okolicznościowe wiersze, piosenki oraz humorystyczną scenkę ,,Z życia gimnazjalisty", która rozbawiła wszystkich do łez.

   Na zakończenie absolwenci podziękowali kwiatami nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom. Wójt Gminy Brody Marzena Bernat i dyrektor szkoły - Ewa Stawiarska życzyły absolwentom dostania się do wymarzonych szkół, przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku oraz pięknych wakacji. Po części oficjalnej wszyscy udali się na smakowity poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

 

Poprawiony: wtorek, 25 czerwca 2019 13:00
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara