Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sportowcy Czytają Dzieciom, Wychowanie Przez Sport i Czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
wtorek, 11 czerwca 2019 12:06

Mczytania-dzieciom-cekial- glowne

11 czerwca br. w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej , odbył się XVII ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pn.„ Sportowcy Czytają Dzieciom, Wychowanie Przez Sport i Czytanie".


Maluszkom czytali zaproszeni goście: Marzena Bernat-Wójt Gminy Brody, Filip Zawłocki- mistrz świata juniorów kickboxingu, Łukasz Gołda- Inspektor ds. kultury, sportu, rekreacji i biblioteki w UG Brody, Jacek Świtoń –Instruktor Sportowy.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek jak również ciekawostek z życia oraz sukcesach sportowych mistrza świata. Na zakończenie najmłodsi słuchacze dostali słodycze od pani Wójt oraz zakładki do książek a od mistrza kickboxingu autografy.

 

 


Poprawiony: środa, 12 czerwca 2019 11:55
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara