Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gminny Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 05 czerwca 2019 15:20

GlowneM-dzien-dziecka-2019
   W niedzielę 2 czerwca, na terenie kompleksu sportowego Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami było Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne "Azyl" oraz CKiAL Brody.

Uczestniczyła w nim Pani Wójt Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus, wraz ze wszystkimi radnymi, sołtysi z terenu Gminy Brody oraz mieszkańcy ze swoimi pociechami.

Wszyscy którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie korzystając z atrakcji przygotowanych przez organizatorów na pewno nie żałowali. Był pokaz nowych samochodów pożarniczych OSP, wspaniałych motocykli oraz fantomów do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci mogły bawić się na nadmuchiwanej zjeżdżalni i w basenie z kulkami, uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych przez Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne "Azyl" oraz mini zawodach z wykorzystaniem sprzętu gaśniczego prowadzonych przez druhów OSP. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek.

W części artystycznej zaprezentowali się wykonawcy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej - dziecięcy zespół "Bystra Woda" pod kierunkiem Pani Kamili Woś oraz utalentowane, młode wokalistki.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w grach i zabawach Pani Wójt Marzena Bernat wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Adamusem wręczyli dyplomy i drobne upominki rzeczowe.

Prezes SPS "Azyl" Marzena Miliczek oraz Skarbnik Stowarzyszenia Adam Jankiewicz podziękowali Pani Wójt za patronat nad imprezą i wręczyli kwiaty.

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 09:00
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara