Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gmina Brody na podium u Starzecha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Marzena Staryczenkow   
środa, 05 czerwca 2019 14:51

glowneM-starzech
Podczas jubileuszowego XX "Jarmarku u Starzecha", który odbył się w sobotę 1 czerwca, drużyna Gminy Brody zajęła III miejsce w rozgrywkach międzygminnych
.

   Nasi zawodnicy w składzie: Michał Karwacki (kapitan), Artur Góra, Adrian Kisiel, Mateusz Bidziński i Jacek Świtoń uzyskali taką samą liczbę punktów co druga w kolejności drużyna z Gminy Pawłów, jednak przedstawiciele Pawłowa zdobyli większą ilość pierwszych miejsc i to zadecydowało o ostatecznej kolejności.

   W nagrodę zdobyli dla Brodów czek na kwotę 1000 złotych. Pierwsze miejsce zdobyła Gmina Mirzec, czwarty był Wąchock a piąte Starachowice.

   Tegoroczny jarmark obfitował w wiele atrakcji, co w połączeniu ze wspaniałą, słoneczną pogodą spowodowało, iż na plac przed Wielkim Piecem przybyły tłumy zwiedzających. Wielu z nich odwiedziło stoisko Gminy Brody, gdzie mogli poczęstować się tradycyjną zalewajką, ciastem, pierogami domowego wyrobu w kilku smakach i innymi pysznymi produktami.
   O wyjątkowej jakości i smaku przygotowanych wyrobów przekonała się także Pani Wójt Marzena Bernat, która odwiedziła panie na brodzkim stoisku.
   W programie artystycznym Gminę Brody reprezentował dziecięcy zespół "Bystra Woda" pod opieką Pani Kamili Woś i renomowany, chłopięcy kwintet wokalny "Mali Wojacy".

   Wieczorem, na zakończenie Jarmarku, wszyscy uczestnicy mogli bawić się podczas koncertów gwiazd: "Sarsy" i zespołu "Ira". XX "Jarmark u Starzecha" zakończył pokaz laserowy.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 09:00
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara