Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mali Wojacy w Pojedynku Na Głosy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, ZPO Styków   
piątek, 10 maja 2019 12:29

Mwojacy-kielce-2019-glowne

    W Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w dniu 25 kwietnia 2019 r., odbył się ,,VII Pojedynek na Głosy". Był to konkurs wokalny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie muzyki polskiej, promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich oraz artystyczna konfrontacja i wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami z różnych szkół.


Repertuar konkursowy obejmował dwa utwory wykonane przez zespół w języku polskim, w tym jeden o charakterze patriotycznym, drugi zaś dowolny- polskiego kompozytora. Występy oceniali: Bożena Moszyńska – muzyk, wokalistka; Michał Ściwiarski - muzyk, kompozytor; Bogusław Polak- muzyk, realizator nagrań studyjnych oraz Michał Stachurski- muzyk-główny instruktor w WDK.


W pojedynku wzięło udział 16 zespołów muzycznych z różnych stron województwa, które miały okazję zaistnieć na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury. Poziom występów był bardzo wysoki. Piękne utwory wykonywane były przez uczestników występujących w niezwykle ciekawych strojach. Uwagę widzów przyciągała też interesująca , przemyślana choreografia. Niektórzy uczniowie brali udział w konkursie już piąty bądź szósty raz, są to więc weterani.


Dla naszych Małych Wojaków, czyli Cypriana, Maćka, Igora, Piotrka i Jaśka udział w Pojedynku na Głosy był tak naprawdę debiutem. W zmaganiach o tytuł najlepszych chłopcy spisali się jednak bardzo dzielnie. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zdobyli WYRÓŻNIENIE, z którego bardzo się ucieszyli. Publiczność nagrodziła ich występ dużymi brawami, natomiast od jury usłyszeli wiele ciepłych słów pochwały i podziwu, co było dla nich bardzo motywujące. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz mikrofon dla szkoły.


Po prezentacjach konkursowych odbył się koncert finałowy, w którym wzięli udział świętokrzyscy artyści. Impreza zakończyła się późnym popołudniem .Prowadzący konkurs:
p. Karolina Opałko i p. Michał Maruszak podziękowali młodym wykonawcom oraz ich opiekunom. Chłopców przygotowała do konkursu pani Justyna Śpiewak.
Udział w Pojedynku na Głosy był dla Wojaków niewątpliwie nowym doświadczeniem oraz ciekawą lekcją muzyczną. Gratulujemy chłopcom wyróżnienia!

 

fot:ZPO Styków

Poprawiony: piątek, 10 maja 2019 12:51
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara