Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Eko – wynalazki i nie tylko uczniów z Adamowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, PSP im. K.Makuszyńskiego w Adamowie   
środa, 08 maja 2019 14:12

 Mdzien-ziemi-adamow-glowne

 

    W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w Adamowie świętowano Dzień Ziemi. Organizacją obchodów zajęła się nauczycielka biologii i chemii, pani Anna Wacińska.

 

Wszyscy uczniowie od klasy 0 do klasy VIII zgromadzili się na sali gimnastycznej. W jury zasiadły panie: Anna Wacińska, Edyta Chodzyńska i Paulina Kalista. Pierwszym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Każda klasa miała swoich modeli i modelki, którzy zaprezentowali na „czerwonym dywanie" fantazyjne stroje z surowców wtórnych. Kolejnym punktem były „eko – wynalazki". Przedstawiciele poszczególnych klas pochwalili się przed jury niezwykłymi ozdobami i urządzeniami z recyklingu. Były tam lampki, „urządzenie karmiące" dla psa, organizery na biurka, mini – barek i wiele innych. Warto zaznaczyć, że każde z nich działało prawidłowo i wypełniało swoją funkcję, co starannie sprawdzało jury.

W następnej konkurencji przedstawiciele poszczególnych klas musieli zmierzyć się z ekologicznymi zagadkami. Znakomita większość udowodniła, że naprawdę dobrze przygotowali się do tego dnia, a rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatnie zadanie polegało na przygotowaniu zdrowych przekąsek. Jury mogło podziwiać pyszne ciasteczka, sałatki, a także owocowe, kolorowe szaszłyki.


Niełatwo było wśród tylu konkurencji i przy tak wyrównanym poziomie wyłonić zwycięzców. Jury po długich obradach zadecydowało, że pierwsze miejsce ex aequo zdobyły klasa VII i VIII. Drugie miejsce przypadło klasie V, a trzecie klasie IV. W klasach młodszych pierwsze miejsce przypadło klasie II, drugie zajęła klasa I, a trzecie klasa 0. Były też indywidualne wyróżnienia w kategorii strój ekologiczny. W klasach młodszych zdobyły je: Blanka Łucka, Gabriela Łucka, Natalia Jaroszek, Martyna Kwiecień, Nikola Gawarecka. W klasach starszych: Amelia Żaczek i Dominika Paprot. W kategorii eko – wynalazek w klasach młodszych wyróżnienie przypadło klasie II i klasie I za ciekawie wykonane lampki. W klasach starszych największe uznanie zdobył mini – barek Emilii Góry, „urządzenie karmiące" dla psa Dominika Góry oraz robot Dawida Cholewińskiego.

 

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 06:39
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara