Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto Konstytucji 3 Maja w Szkole w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, PSP im. K.Makuszyńskiego w Adamowie   
środa, 08 maja 2019 13:39

Makademia-konstytucji-3-maja-adamow-glowne

    W dniu 8 maja w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w Adamowie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w której wystąpili uczniowie klas VI – VIII.

 

Przedstawienie miało formę podróży przez historię naszej Ojczyzny podczas którego uczniowie klas starszych starali się przybliżyć młodszym kolegom i koleżankom dlaczego ten dzień i to święto są tak ważne dla Polaków. Za pomocą wierszy i pieśni zaprezentowali widzom takie pojęcia jak naród, Ojczyzna, patriotyzm. Przedstawili także przyczyny i proces utraty niepodległości przez Polskę w XVIII wieku.

Dużą atrakcją występu były pieśni patriotyczne śpiewane przez dzieci. Młodzi artyści oprócz tradycyjnych utworów takich jak: „Polonez 3 maja", czy „Witaj majowa jutrzenko" wykonali mniej znane pieśni: „Opowiedz nam, moja Ojczyzno", i „Nauczmy się na pamięć tego kraju".Uczniowie przygotowani zostałi przez nauczycielkę historii Iwonę Kozdębę. Oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki Szymon Pocheć.
Na koniec pani dyrektor Teresa Szymczak podziękowała uczniom za piękną inscenizację i zachęciła dzieci do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.

 

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 06:43
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara