Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wieczerza wigilijna dla potrzebujących PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 21 grudnia 2009 14:22

DSC00989minOkoło 20 osób potrzebujących przyjęło zaproszenie gminy na tradycyjną wigilię. Wieczerza odbyła się w miniony piątek w urzędzie gminy. Osoby niepełnosprawne, starsze i korzystające z pomocy społecznej wytypowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach. Goście dowożeni byli busem urzędu gminy.

Na wieczerzę przybyli księża z Krynek - ks. Andrzej Sasin i Leszek Leszczyński, przedstawiciele Rady Gminy i urzędu gminy, Jolanta Grudnicka - Kierownik GOPS.

Obecnych powitał Andrzej Przygoda Wójt Gminy Brody i złożył świąteczne życzenia pomyślności oraz radosnych świąt przeżytych wśród najbliższych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brodach wystawiły jasełka, które zebranym bardzo się podobały. Brawa za pięknie wykonane kolędy otrzymały śpiewaczki z zespołu „Brodowianki”. Następnie uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i życzyli sobie nawzajem zdrowia, pogody ducha i wzajemnej życzliwości.

Na zakończenie wszyscy usiedli do stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami, które poświęcił ks. Sasin. Serwowano m. in. barszcz z uszkami, pierogi, rybę po grecku, śledź, kompot z suszu warzywnego oraz smaczne ciasta.

 


Galeria zdjęć:

Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2009 08:35
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara