Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowoczesność i patriotyzm PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 12 listopada 2009 11:00

mz-DSC00083minUroczystość patriotyczna, która odbyła się 10 listopada br. w Publicznym Gimnazjum w Krynkach połączona była z oddaniem do użytku tablicy multimedialnej. Zaproszenie na akademię przyjął Poseł na Sejm R.P. Krzysztof Lipiec, Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda, przedstawiciele Rady Gminy Brody z przewodniczącym Jerzym Stąporkiem na czele, komendant brodzkiej policji nadkom. Wioletta Hamera, ks. kan. Andrzej Sasin oraz ks. kan. Krzysztof Orzeł.

Nowe narzędzie w pracy nauczyciela poświęcił ks. kan. Andrzej Sasin. Następnie Pani Małgorzata Szwugier – Wojtas oraz Pan Włodzimierz Łygan zaprezentowali możliwości sprzętu. Na tablicy można pisać tak jak kredą. Można także uruchamiać programy i gry edukacyjne, przeglądać strony internetowe, oglądać filmy itp.

Oprócz wyżej wspomnianych nauczycieli, z tej pomocy naukowej korzystać będzie także Pani Justyna Szwajcer oraz Pani Czesława Koszarska. Po pokazie, dosłownie i w przenośni „wywołano do tablicy” Pana Posła Krzysztofa Lipca, który wypisał na niej pozdrowienia dla szkoły.

Następnie miało miejsce ślubowanie czterdziestu sześciu uczniów i uczennic z pierwszych klas gimnazjum.  W podniosłej atmosferze utrzymana była także akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów klas II i III. Dominowały w niej pieśni patriotyczne okresu „Solidarności”. Jako motto uroczystości wybrano fragment piosenki Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce, taki kraj”. Młodzież do występu przygotowali nauczyciele: Elżbieta Rozwadowska, Mariola Surowiec i Szymon Pocheć.

 


 

Galeria zdjęć:


Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2009 15:06
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara