Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Robert Korzeniowski w Młynku Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 20 sierpnia 2008 11:11

Rorerta Korzeniowskiego wraz ze sztafetą 7 maja b.r. w Młynku mogliśmy zobaczyć sztafetę zorganizowaną w ramach akcji "Polska biega". Jej kapitanem był Robert Korzeniowski - mistrz olimpijski w chodzie na 50 km. Biegacze zatrzymali się na odpoczynek na parkingu przy restauracji "Szary Wilk", gdzie czekała już na nich spora grupa kibiców z Wójtem Gminy Brody  oraz przewodniczącym Rady Gminy na czele.

 

Wójt Andrzej Przygoda oraz przewodniczący Rady Gminy w Brodach Jerzy Stąporek, w imieniu własnym i wszystkich zgromadzonych, przywitali biegaczy wyrażając jednocześnie radość z powodu ich obecności na terenie naszej gminy. Włodarze wręczyli Robertowi Korzeniowskiemu  oficjalne podziękowanie za promowanie sportu wśród mieszkańców gminy. Podarowali mu upominki oraz wiewiórkę - maskotkę gminy Brody. Uczestnicy sztafety w tym dniu biegli na etapie z Kielc do Ostrowca Św. Celem biegu jest Przemyśl. Grupy biegaczy uczestniczących w akcji „Gazety Wyborczej” p.n. „Polska Biega” wyruszyły  z geometrycznego środka Polski – Piątku pod Łodzią w czterech kierunkach – aż do granicy kraju. Mistrz olimpijski podsumował  dzisiejszy etap jako trudny  ze względu na górzysty teren. Kapitan biegu podziękował za serdeczne przyjęcie. Był zadowolony z dobrej organizacji biegu oraz przystanku w Młynku. Powiedział, że w zeszłym roku spotykał na trasie znacznie mniej kibiców niż teraz. Olimpijczyk zachęcał wszystkich do uprawiania sportu.  Sądząc po liczbie młodzieży asystującej biegaczom, można stwierdzić, że popularyzatorska misja sztafety się powiodła. Przystanek w Młynku był sportowym świętem – zwłaszcza dla młodzieży. Robert Korzeniowski chętnie rozdawał autografy. Mistrz miał zawsze koło siebie maskotkę gminy bo mówił, że wiewiórka cały czas mu pomaga. Znalazł także czas na rozmowę ze sportowcami Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” oraz z piłkarzami i działaczami stowarzyszenia „Kamienna” Brody. 
Na koniec spotkania wójt życzył biegaczom dobrej kondycji oraz sprzyjających warunków atmosferycznych na trasie.  Sztafeta wyruszyła w dalszą część biegu w asyście młodzieży oraz sportowców z naszej gminy.

 

Zobacz więcej zdjęć.

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2009 06:59
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.