Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Świadectwo zamiast wykładu Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 14 maja 2009 13:52

Piotr Nagiel i Marcin KołdraPiotr Nagiel i Marcin Kołdra, tworzący duet „Tu i teraz” wystąpili 8 maja w sali gimnastycznej gimnazjum w Krynkach.  Artyści w programie profilaktycznym „Dopóki masz wybór” opowiadali o swoim wychodzeniu z uzależnień, oraz w przystępny dla młodzieży sposób, przedstawili zagrożenia jakie niosą ze sobą narkotyki i alkohol.

Duet wystąpił na zaproszenie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Rodzina” w Brodach, które w ten sposób chciało włączyć się w organizację VII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Na spotkanie przybyło kilkuset młodych ludzi – uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Na spotkanie przybyli reprezentanci władz i inne osoby, którym leży na sercu problem uzależnień. Obecny był Wójt Gminy Brody - Andrzej Przygoda, Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego – Waldemar Wrona, Komendant Komisariatu Policji w Brodach - Wioletta Hamera, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach – Wiesław Daszkowski,  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodach – Jolanta Grudnicka, Sławomir Czarnecki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Proboszcz Parafii Krynki – Andrzej Sasin, dyrektorzy szkół w gminie oraz nauczyciele.

Przedstawienie doszło do skutku dzięki wsparciu finansowemu gminy Brody oraz Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Piotr Nagiel mówił o wolności młodego człowieka, jego godności oraz o mądrym dokonywaniu wyborów. Przestrzegał, że to, co dziś może wydawać się fantastyczną przygodą, bardzo często kończy się więzieniem, pobytem w szpitalu psychiatrycznym a nawet śmiercią.  Artyści zaprezentowali  słuchaczom także  piosenki, które dawały sporo do myślenia.  Występ zespołu bardzo się podobał. Świadczyły a tym owacje na stojąco na zakończenie koncertu. Duet „Tu i Teraz” w szkołach całego kraju prezentuje program profilaktyczny dla młodzieży. W 2000 r. ukazała się ich płyta (”Dopóki Masz Wybór”) na której gościnnie wystąpili: Beata Kozidrak, Halina Mlynkova, Mieczysław Szcześniak, Artur Gadowski, Andrzej Krzywy i Zbigniew Hołdys. Płyta wydana została przy współudziale Biura ds. Narkomanii i Polskiej Agencji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W 2003 roku Piotr Nagiel założył zespół STO%, który jest ciepło przyjmowany w całej Polsce.

Świadectwo zamiast wykładu
Na spotkaniu prezes stowarzyszenia „Rodzina” – Ryszard Kutera ogłosił konkurs plastyczny pod nazwą „Stop uzależnieniom”. Prace można składać w pok. nr 200 Urzędu Gminy w Brodach do dnia 15 czerwca br. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 czerwca br. na festynie „Trzeźwe lato z mamą i tatą”, na który już dziś serdecznie zapraszamy.  Stowarzyszenie uczestniczy także w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Sprawdź czy Twoje picie jest bezpieczne”, w ramach której zakupiono książki i broszury o charakterze profilaktycznym. Publikacje zostaną przekazane szkołom w gminie oraz rozdane w ośrodkach zdrowia.

 

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2009 06:59
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.