Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będą nowe pomoce dydaktyczne Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 03 lipca 2009 11:15

pom.szk02-07-09m2 lipca br. podpisano z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego umowę, dzięki której Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie otrzyma 19,5 tyś zł. na pomoce szkolne. Na spotkaniu, które odbyło się w Wojewódzkim domu Kultury w Kielcach obecny był Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Stykowie - Pani Barbara Prokop.

Szkoła w Stykowie została zgłoszona do realizacji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich". Program kładzie duży nacisk na edukację małych dzieci. Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie miał większe szanse na dotację, ponieważ mieści się w nim także przedszkole. Placówka otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego 19,5tys. zł. a z gminy Brody prawie 2,5 tyś. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup m. in.: pomocy dydaktycznych dla dzieci przedszkolnych - za ok. 5 tyś. zł. Ponadto szkoła zostanie wyposażona w książki do biblioteki, dodatkowe trzy mikroskopy, kopię szkieletu człowieka, dwa laptopy z oprogramowaniem, telewizor, DVD oraz gry świetlicowe.
107 szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego otrzymało podobne dofinansowanie. Prawdopodobnie w końcu sierpnia zostaną przyznane środki także dla gimnazjów. Spośród szkół w gminie, do programu zakwalifikowało się Publiczne Gimnazjum w Krynkach, które  otrzyma multimedialną tablicę szkolą. To bardzo nowoczesne narzędzie pracy nauczyciela zbudowane jest z ekranu dotykowego wielkości zwykłej tablicy połączonego z komputerem. Na ekranie można wyświetlać filmy, pokazy edukacyjne, uruchamiać programy, a także pisać jak na tradycyjnej tablicy. W ramach programu wspierania rozwoju edukacji zostaną przeszkoleni nauczyciele, by mogli w pełni wykorzystać zalety sprzętu.

pom.szk02-07-09m1 Na spotkaniu w Kielcach, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Tadeusz Kowalczyk zauważył, że inwestycja w oświatę jest dziś bardzo potrzebna. Wójt Andrzej Przygoda powiedział, że dzięki zdobyciu dotacji, uczniowie w Krynkach i Stykowie mogą na początku roku szkolnego zostać mile zaskoczeni nowym wyposażeniem pracowni.Marszałek Adam Jarubas powiedział, że możemy się poszczycić oryginalnym rozwiązaniem, jakim jest „Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich".

Poprawiony: piątek, 17 lipca 2009 13:59
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?