Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jubileusz w Krynkach Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 22 czerwca 2009 06:42
mz-DSC03428k-gByć ikoną Chrystusa - Takie zalecenie dał radomski biskup pomocniczy - Adam Odzimek
dla wszystkich duchownych, a także dla księdza kanonika Andrzeja Sasina, który 14 czerwca obchodził uroczystość 50 tej rocznicy święceń kapłańskich. Duża liczba parafian wypełniła krynecki kościół, by modlić się za swojego duszpasterza i dziękować za pół wieku jego posługi.

Uroczystość rozpoczęła się procesją z pod plebanii, w której uczestniczył biskup, proboszcz - jubilat, zaproszeni księża oraz służba liturgiczna. W homilii biskup Odzimek podkreślił rolę kapłana jako sługi Kościoła. Wspominał święcenia jubilata, w który uczestniczył jako piętnastolatek.

Fot.: Wójt Andrzej Przygoda składa gratulacje ks. Sasinowi z okazji 50 lecia kapłaństwa.

 

 

 

mz-DSC03380km

Atmosferę tej uroczystości pamięta do dziś. Pokazywał obrazek prymicyjny jaki otrzymał od ks. Sasina. Na uroczystości obecna była rodzina księdza wraz z jego siostrą. Licznie przybyli księża pochodzący z parafii Krynki, duszpasterze okolicznych parafii, przyjaciele oraz znajomi jubilata. W trakcie Mszy św. biskup przekazał proboszczowi drewniany krzyż jako symbol życia chrześcijanina. Dzień jubileuszu proboszcza stał się wielkim świętem całej parafii. Były gratulacje, kwiaty oraz prezenty od parafian, nauczycieli oraz uczniów. Wójt Gminy Brody - Andrzej Przygoda podziękował jubilatowi za prawie 18 lat służby w Parafii Krynki. Podkreślił, że przez ten czas dobrze układała się współpraca z samorządem w przeciwdziałaniu problemom społecznym. Podziękował za rozpowszechnienie u nas kultu Bł. Antoniego Nowowiejskiego - Arcybiskupa Płockiego, męczennika, który w naszej parafii otrzymał chrzest. Po uroczystości, ksiądz proboszcz jeszcze długo odbierał gratulacje od znajomych oraz parafian.

 

mz-DSC03418pm

Poprawiony: poniedziałek, 22 czerwca 2009 10:32
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.